Przepięknie kolorowy i o dziwo łatwy do zrobienia drink warstwowy Ekstravaganza.

Jeśli chodzi o drinki z Malibu, to zdecydowanie jeden z tych, które nie tylko dobrze smakują, ale też imponująco wyglądają. To drink, który zachwyci każdego!

Świetnie inspiracje na drinki można znaleźć na Instagramie, przeglądając takie tagi jak #drinkporn czy po prostu #cocktail. Prawdziwą kopalnią pomysłów jest także profil Tipsybartender, na którym autor umieszcza zdjęcia i przepisy na drinki innych użytkowników, ale też własne. Z Instagrama właśnie pochodzi przepis na Ekstravaganzę, który wypróbowałam i z czystym sumieniem mogę Wam polecić.

Drink wygląda trochę podobnie do Six Cycle, ale jest z łatwiej dostępnych składników.

To, co jest najważniejsze, przy tworzeniu drinków warstwowych, to takie dobranie składników, żeby te cięższe, o większej gęstości i zwykle też większej zawartości cukru, były na dole, a lżejsze na górze. Dlatego też w drinkach warstwowych na ogół na dole są takie składniki jak syropy czy słodkie likiery, a na górze mocniejsze alkohole, np. wódka, albo alkohole zmieszane z kwaśnymi sokami, np. sokiem z cytryny.

Zwykle pojawia się też pytanie: jak pić takie drinki? Zmieszać składniki przed wypiciem czy też nie mieszać? Otóż tu są różne szkoły. Jak zmieszamy, drink niewątpliwie straci swój piękny wygląd, ale na pewno nie straci smaku, bo składniki są tak dobrane, żeby smak był dobry. Można użyć słomki i pić każdą warstwę osobno. Jak kto woli!

Szukasz innych pomysłów na drinki z Malibu? Zajrzyj tutaj: drinki z Malibu.

Ekstravaganza – przepis na drink

Składniki:

  • 20 ml grenadiny
  • 180 ml soku pomarańczowego
  • 20 ml wódki
  • 20 ml Malibu
  • 20 ml Blue Curacao (koniecznie likier, nie syrop)
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Zaczynam od umieszczenia w wysokiej szklance kostek lodu – tak, żeby sięgały około połowy szklanki. Wlewam na dno grenadinę. Następnie delikatnie, po kostkach lodu wlewam do szklanki sok pomarańczowy. W kolejnym kroku mieszam w shakerze trzy alkohole i równie delikatnie na wierzch wlewam je do szklanki (po łyżce). Kolory się lekko wymieszają, tworząc niebieski na górze i zielony w środku, jak na zdjęciu.

Wskazówka: Jeśli chcesz więcej przepisów na drinki warstwowe, zajrzyj do naszego e-booka: Warstwowe drinki i napoje. Znajdziesz tam przepisy na drinki z alkoholem, bezalkoholowe, na warstwowe kawy a nawet koktajle owocowe.

ekstravaganza drink warstwowy