Przepiękny drink – jeden z najładniejszych jakie piłam.

Drink Six Cycle podpatrzyłam na kanale Tipsy Bartender i długo zbierałam się, żeby go wypróbować, aż w końcu wszystkie składniki znalazły się w barku i można było zrobić ten przepiękny drink. Proporcje trochę zmieniłam – nie wiem, czy to kwestia soku czy temperatury składników, ale w takich proporcjach jak podane przez Skyy’a drink nie chciał mi wyjść. No i trzeba je dopasować też do wielkości swojej szklanki – moja ze zdjęcia ma pojemność ok. 440 ml.

Drink Six Cycle polecam Wam na imprezę sylwestrową i na każdą inną – gwarantuję, że zrobicie wrażenie na znajomych takim drinkiem.

Sklep 2drink poleca:

Szklanki Tiki highball

Six Cycle – przepis na drink

Składniki:

  • 90 ml białego rumu
  • 40 ml likieru maraschino
  • 150 ml soku pomarańczowego
  • ok. 1 łyżka grenadiny
  • 20 ml likieru Blue Curacao
  • 150 ml wina musującego/szampana

Przygotowanie:

W shakerze (bez kostek lodu – to ważne) wstrząsam rum, likier maraschino oraz sok pomarańczowy. Wlewam do szklanki. Dodaję grenadinę, która osiądzie na dnie. W czystej szklance lub dzbanku mieszam likier Blue Curacao oraz wino musujące – oba składniki wlewam do naczynia i mieszam je delikatnie łyżką.

Szampan zabarwiony na niebiesko wlewam delikatnie do szklanki – najlepiej robić to po łyżce odwróconej do góry nogami, przy ściance szklanki, żeby warstwy się utworzyły, a napoje nie połączyły ze sobą.

Do dekoracji użyłam pomarańczy, cytrynki, karamboli i wisienki koktajlowej.

 

Sklep 2drink poleca:

Shaker trzyczęściowy

Sklep 2drink poleca:

Muddler ze stali nierdzewnej