Pytania o Blue Curacao pojawiają się bardzo często w mailach i pod różnymi przepisami, więc dzisiaj garść informacji na ten temat.

Blue Curacao likier – gdzie kupić, jaka cena itp.

Blue Curacao to tak naprawdę nie jeden napój, ale dwa – likier i syrop. Likier Blue Curacao to likier pomarańczowy w smaku, a jego cechą charakterystyczną cechą jest to, że ma niebieski kolor. Jeśli chodzi o moc – zawartość alkoholu jest różna u różnych producentów Blue Curacao (bo likier ten produkuje wiele firm), ale przeważnie jest to kilkanaście do 25%. Różne są także ceny – za butelkę 0,5 Blue Curacao od Bolsa trzeba zapłacić ok. 50-70 zł, ale już ten sam likier marki Toorank (choć on ma najmniejszą moc), kosztuje ok. 30 zł za 0,7. Blue Curacao można upolować często w dyskontach, jak Lidl czy Biedronka – nie są markowe, ale do drinków świetnie się nadają.

Likier Blue Curacao to jeden z najłatwiej dostępnych likierów. Można go kupić w dobrze zaopatrzonych sklepach monopolowych, a także w hipermarketach (Makro, Real, Tesco). No i w dyskontach, a także przez internet.

Którą markę Blue Curacao najlepiej wybrać? Każdy odpowie na to pytanie inaczej – tak jak z wódką, każdy lubi inną. Ja kupuję to, na co akurat mam fundusze ;) Blue Curacao do drinków dodaje się w małych ilościach, więc na ogół nawet nie czuć różnicy między markowym a nie markowym likierem.

Blue Curacao syrop – gdzie kupić, jaka cena itp.

Blue Curacao dostępne jest także w wersjo bezalkoholowej, czyli jako syrop. To tez bardzo często wykorzystywany składnik w drinkach, także ma smak pomarańczowy i nadaje drinkom piękny, niebieski kolor. Wybór, jeśli chodzi o marki, jest niestety mniejszy – najpopularniejsze syropy Blue Curacao to marki Monin (ok. 38 zł za 0,7 l), Rioba (marka własna Makro, 25 zł za 0,7 l) oraz Victoria’s (ok. 26 zł za 490 ml).

Syropy Blue Curacao można kupić w hipermarketach (znowu kłania się Auchan, Tesco i podobne), ale tam znajdziemy tylko Victoria’s. Syropy Victoria’s możecie kupić też przez internet, np. tutaj: syrop barmański blue curacao.

Czy Blue Curacao można zastąpić?

Często pod przepisami pytacie mnie o to, czy likier Blue Curacao można zastąpić syropem i odwrotnie – czy syrop Blue Curacao można zastąpić likierem. Jeśli w przepisie likier bądź syrop mieszamy z innymi składnikami – np. w shakerze – oczywiście można te składniki wymieniać dowolnie. Problem pojawia się, gdy zależy nam na warstwowym drinku i konkretnym ułożeniu kolorów. Syrop Blue Curacao na ogół opada na dno drinka, a z likierem bywa różnie – na przykład jeśli likier dodamy do soku pomarańczowego, możemy uzyskać drink z kolorem niebieskim na górze. Ale zachęcam do własnych eksperymentów i szukania swoich ulubionych połączeń smakowych.

I jeszcze jedna uwaga – pamiętajcie, że syrop jest trochę bardziej słodki niż likier, więc zamieniając jedno na drugie, trzeba to uwzględnić.

 

Jakie drinki z Blue Curacao?

I na koniec kilka inspiracji na proste drinki z Blue Curacao. Pod linkami znajdują się przepisy i dokładne proporcje.

1. Smerfne Malibu

2. Blue Ocean

3. Swimming Pool

4. Rumba

5. Blue Long Island Ice Tea

6. Blue Margarita

7. Blue Mojito

8.  Żar tropików

9. Ananasowe Blue Kamikaze

10. Ekstravaganza

11. Coco Extazy

12. Ready Or Not

13. Portofino

14. Runaway Train

15. Passion Flower

Jeszcze więcej pysznych drinków i shotów z blue curacao znajdziesz w książkach „Proste drinki” i „Proste shoty”.

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)