Alkohol w nieco innej postaci – popularne jello shots, czyli galaretkowe shoty.

Pomysł na jello shots czyli galaretkowe shoty nie jest nowy, ale w Polsce nie jest aż tak rozpowszechniony, jak np. w Stanach. Tam przygotowuje się jello shots, czyli shoty z galaretki i alkoholu w różnych wersjach, kolorach, kształtach. U nas ciągle spotyka się je rzadko, choć właściwie nie wiadomo dlaczego. Czyżby chodziło o niewłaściwy dobór proporcji (gdy da się za dużo alkoholu, galaretka nie zsiada się tak ładnie i jest dość mocna), czy o to, że trochę trudniej się je robi, niż drinki? Trudno powiedzieć. Ja w każdym razie postanowiłam spróbować, zmarnowałam kilka galaretek, aż znalazłam proporcje, które mi odpowiadają, więc podzielę się z Wami przepisem.

Wybrałam zieloną galaretkę o smaku agrestowym i gin – jest go na tyle mało, że w galaretkach (czy jak mówi moja druga połowa – „alkożelkach” ;) ) alkohol nie jest bardzo wyczuwalny. Oczywiście jeśli ktoś lubi mocno alkoholowe słodycze i mocne drinki – polecam wlać więcej alkoholu, ale mniej wody.

Jello shots – przepis

Składniki:

  • 1 galaretka dowolnego koloru
  • pół szklanki wybranego alkoholu (u mnie gin)

Przygotowanie:

Galaretkę rozpuszczamy w 250 ml wrzątku, odstawiamy do wystudzenia. Gdy wystygnie, ale nie stężeje, wlewamy alkohol i mieszamy. Przelewamy do foremek na lód lub małych plastikowych kubeczków.

Wypróbowałeś ten przepis i masz swoje uwagi? Koniecznie dodaj komentarz pod spodem i podziel się swoimi wrażeniami! A jeśli masz zdjęcie swojego napoju – wyślij go na kontakt@2drink.pl lub umieść na drinkowej tablicy na Facebooku, będzie mi bardzo miło!