Klasyczny i prosty drink na bazie whisky – whisky sour.

Sour to tak naprawdę cała grupa drinków, przygotowywanych z dowolnego alkoholu, soku z cytryny i syropu cukrowego. Możemy mieć więc Vodka Sour, Brandy Sour czy – jak tutaj – Whisky Sour. Najczęściej do tego typu drinków używa się bourbona, ale równie dobrze może być też szkocka whisky. Drink jest połączeniem smaku kwaśnego i odrobiny słodyczy z syropu cukrowego. Jest prosty i z łatwo dostępnych składników, więc polecam go na imprezy. A jeśli lubicie whisky, warto spróbować także innych drinków z whisky z 2drink.pl :)

Whisky Sour – przepis

Składniki:

  • 40 ml whisky
  • 25 ml soku z cytryny
  • 15 ml syropu cukrowego

Przygotowanie:

Do shakera wrzucamy kostki lodu, wlewamy składniki, wstrząsamy. Przelewamy do niskiej szklanki na kostki lodu i ozdabiamy plasterkiem cytryny.

Jeśli mój przepis zainspirował Cię do zrobienia własnego drinka – koniecznie napisz o tym w komentarzu albo wrzuć fotkę na drinkową tablicę na Facebooku. Możesz też wysłać ją na kontakt@2drink.pl – będzie mi bardzo miło :)

Zapisz

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)