Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, coś dla dwojga na Walentynki.

Jeśli poszukujesz inspiracji na coś specjalnego na Walentynki – a w tym roku przypadają w sobotę, więc można się postarać – to mam dla Ciebie zestawienie alkoholowych i bezalkoholowych inspiracji specjalnie na tę okazję. Zobacz: Drinki i koktajle na Walentynki – 10 przepisów.

Ale zachęcam też do przygotowania tego „drinka” dla dwojga. Potrzebna będzie duża misa – ja wykorzystałam jako naczynie… kulę dla rybek albo wazon, nie wiem w sumie dokładnie co to jest. Takie naczynia można kupić czasem na wyprzedażach, w sklepach z chińszczyzną – moja kula kosztowała jakieś 4 czy 5 złotych. Oczywiście bez takiego naczynia też można zrobić drink dla dwojga – wystarczy przezroczysta miska albo po prostu jakiś duży kufel.

Sam przepis jakiś bardzo odkrywczy nie jest, ale nie o przepis tu chodzi, a raczej o pokazanie, jak fajnie wyglądać może drink z dużą ilością owoców w ładnej misie. W podobny sposób podać można inne drinki z dodatkiem soków – np. Sex on the beach albo drinki z wodą gazowaną, jak Mojito.

Jeśli ktoś z Was przygotuje takiego drinka na Walentynki lub z innej okazji – koniecznie wyślijcie zdjęcie na kontakt@2drink.pl albo oznaczcie 2drink wrzucając foto na Instagram.

Valentine’s Bowl – przepis


Składniki:

  • 1 litr soku pomarańczowego
  • 400 ml wermutu (ja użyłam wermutu Classic, który nie jest ani bardzo słodki ani wytrawny)
  • 150 ml syropu truskawkowego
  • 1 pomarańcza
  • 1 mandarynka
  • pół grejpfruta różowego
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Do dużej miski wrzucam lód i pokrojone w plasterki owoce. Zalewam wermutem i dodaję sok oraz syrop. Mieszam, dekoruję plasterkiem pomarańczy i grejpfruta oraz podaję ze słomką.

Uwaga: zamiast wermutu można do Valentine’s Bowl dodać 250 ml wódki + 150 ml likieru kokosowego albo likieru brzoskwiniowego – też będzie świetne!