Herbatka świąteczna to moja propozycja na coś, co może zastąpić wigilijny kompot z suszu tym, którzy za nim nie przepadają.

Znacie świąteczne herbaty Five o’clock? Co roku w sklepach tej sieci ustawiają się kolejki po cztery świąteczne herbaty – Wigilijny Wieczór, czyli susz owocowy, Pierwszą Gwiazdkę – czarną herbatę o korzennym smaku, Choinkową Słodycz – zieloną herbatę z prześlicznymi marcepanowymi gwiazdkami i czerwonym pieprzem czy moją ulubioną Grudniową Noc – z migdałami, jabłkami, pomarańczą. Jeśli lubicie świąteczne herbatki tej sieci, z pewnością będzie Wam smakować moja świąteczna herbatka – ze skórką pomarańczową, migdałami, goździkami. Po zaparzeniu jej przepiękny, pomarańczowy zapach roznosi się w całym domu :) Miłośnikom bardziej korzennych smaków polecam Zimową herbatę z przyprawami.

Świąteczna herbatka z pomarańczą – przepis

Składniki:

  • łyżeczka migdałów w płatkach
  • 12 goździków
  • 4 łyżeczki herbaty
  • 3-cenymetrowy plasterek skórki pomarańczy

Przygotowanie:

Z pomarańczy odkroić skórkę – kawałek o wymiarach ok. 3 x 6 cm. Jeśli ukroi się za głęboko i będzie kawałek miąższu, to nic się nie stanie. Skórkę pokroić w kostkę, wrzucić do miseczki. Dodać pozostałe składniki, wymieszać, odstawić na ok. godzinę. Następnie wsypać 2 łyżeczki mieszanki na sitko, zalać wrzątkiem, parzyć przez 5 min. Po tym czasie sitko wyjąć ze szklanki, a do herbaty wrzucić 2-3 kawałki pomarańczowej skórki i goździk do dekoracji.