Kilka słów o słomkach, mieszadełkach, parasolkach i innych dekoracjach drinków.

Pytanie o to, gdzie kupić czarne grube słomki jest chyba najczęściej pojawiającym się pytaniem, jakie zadajecie mi w mailach, wiadomościach prywatnych na Facebooku czy w komentarzach. Fakt, na moich zdjęciach najczęściej pojawiają się właśnie takie grube, nie łamane słomki czarne, które moim zdaniem dodają uroku drinkom, a poza tym pasują do każdego koloru drinka czy owocowego koktajlu. Kupicie je tutaj.

Poza czarnymi grubymi słomkami, kupić możecie też takie zwykłe, cienkie i łamane (też czarne) albo zupełnie cieniutkie, które nadają się zwłaszcza do małych szklanek, bo ich długość wynosi 12 cm (na zdjęciu w kieliszku koktajlowym).

Kolorowe słomki w drinkach najładniej wyglądają, jeśli ich kolor pasuje do koloru koktajlu, a jeszcze ładniej (moim zdaniem) jeśli damy 2 słomki – żółtą i czerwoną, żółtą i zieloną itp. Z pewnością 2 przydadzą się do drinków ze świeżych owoców – bo jedna może się zapchać, więc druga jest awaryjna :)

To koktajli owocowych, drinków w dużych porcjach (tak jak Margarita Melonowa XXL, którą robiłam ostatnio), do drinków egzotycznych i tych podawanych w szkle hurricane fajnie wyglądają też słomki o fantazyjnych kształtach – wyginane w różne strony (zdjęcie w prawym dolnym rogu).

Nie używam natomiast białych słomek w paski – te nadają się może do picia lemoniady latem, ale w drinkach wyglądają słabo.

Pozostałe ozdoby, jakie warto mieć zawsze pod ręką, jeśli robi się drinki to mieszadełka i parasolki. Mieszadełka przydadzą się przy drinkach, które mają warstwy (np. Tequila Sunrise) – taki drink fajnie wygląda w dwóch kolorach, ale pije się go lepiej po zmieszaniu, więc mieszadełko się tu przydaje. Parasolki sprawdzają się wszędzie – najlepiej, jeśli wbijemy je w plasterek cytryny, melona czy innego owocu, którym dekorujemy drinki.

Jeśli chodzi o dekorowanie drinków, są różne szkoły i każdy dekoruje po swojemu – jedni wolą bogate dekoracje z owoców, inni dekorują tylko plasterkiem cytryny. Ja zdecydowanie wolę skromne dekoracje i ładne, eleganckie słomki.

Słomki do drinków można zamawiać w moim sklepie: sklep.2drink.pl