Zapraszam na pierwsze wideo 2drink.pl – pokażę, jak zrobić Rainbow shots, czyli tęczowe shoty.

Nie wszystko da się pokazać za pomocą zdjęć, więc pomyślałam, że czas się ujawnić i nagrać niektóre przepisy na wideo, żeby można je było łatwiej odtworzyć w domu, np. na imprezie. Przy okazji chciałam pokazać, że przygotowanie drinków w domu nie jest takie trudne – nawet tak nietypowych jak Rainbow shots. Przyznam się, że to mój filmowy debiut – wcześniej nie miałam zbyt wielu okazji do publicznych wystąpień, ale co tam – trzeba zaryzykować :)

Same Rainbow shots to shoty przygotowywane w jednym naczyniu, rozlewane na 6-8 kieliszków (zależy od wielkości), przy czym zawartość każdego ma inny kolor. Ja przygotowałam w 6, ale gdybyśmy mieli 8, kolor żółty byłby bardziej wyrazisty i ładniejszy. W smaku każdy z shotów z tej tęczy jest nieco inny – we wszystkich da się wyczuć nutę kokosową, ale także pomarańczę, a w czerwonych – słodki posmak grenadiny. No i są raczej słabe (w przeciwieństwie do shotów warstwowych, które testowaliśmy przed świętami), a to ich dodatkowa zaleta, bo nawet kobiety mogą z przyjemnością je wypić. Zapraszam na film – Jak zrobić Rainbow shots.

http://www.youtube.com/watch?v=ReeLqXYrrO4

Rainbow shots (tęczowe shoty) – przepis

Składniki:

  • 20 ml grenadiny
  • 20 ml likieru Blue Curacao
  • 50 ml Malibu
  • 110 ml soku pomarańczowego
  • dużo kruszonego lodu

Przygotowanie:

W shakerze z kostkami lodu mieszamy sok pomarańczowy i Malibu. Do drugiego shakera wlewamy grenadinę, wsypujemy dużo kruszonego lodu (ponad 3/4 naczynia), wlewamy zawartość drugiego shakera. Następnie dokładamy kruszonego  lodu i ostrożnie, po łyżce, wlewamy likier Blue Curacao. Przykrywamy sitkiem, szybko rozlewamy do kieliszków.

———————————

Zachęcam do subskrybowania mojego kanału na YT – już wkrótce kolejne filmiki z przepisami na drinki!