Druga książka z przepisami na proste drinki w formie wachlarza kart już jest dostępna!

Co znajdziesz w książce „Proste shoty”

Tym razem na warsztat wzięliśmy shoty. Cała książka poświęcona jest tylko im – znajdziecie tu aż 100 przepisów, z których może skorzystać nawet amator, ktoś, kto nigdy nie miał w ręku shakera :)

Tak jak przy poprzedniej książce, „Proste drinki”, tak i tym razem najważniejsze było to, żeby w przepisach wykorzystać łatwo dostępne składniki. Nie ma nic bardziej frustrującego, niż kupić książkę z milionem przepisów i zorientować się, że do większości potrzeba likierów, o których w polskich sklepach nikt nawet nie słyszał :)

Dlatego w przepisach z „Prostych shotów” bazujemy na alkoholach i syropach, które można łatwo kupić w supermarketach, a nawet w małych, osiedlowych sklepach. Sporo przepisów to na przykład shoty z wykorzystaniem smakowych wódek. Pojawiło się ich w ostatnich latach w Polsce bardzo wiele – mamy wódki cytrynowe, pomarańczowe, śliwkowe, wiśniowe, gruszkowe, pigwowe i pewnie jeszcze długo można wymieniać. Czemu więc nie wykorzystać ich w przepisach na drinki? :)

Na kartach „Prostych shotów” znajdują się przepisy na shoty delikatniejsze, z mniejszą zawartością alkoholu, ale i na te mocniejsze, są przepisy na shoty zdecydowanie słodkie, deserowe, ale i takie, które zadowolą miłośników kwaskowych smaków. Są wreszcie shoty owocowe i deserowe, np. inspirowane popularnymi słodyczami, jak ciasteczka Oreo czy batoniki Bounty.

100 przepisów w formie wachlarza

Podobnie jak w przypadku „Prostych drinków”, postawiliśmy na sprawdzoną formę wachlarza kart z przepisami. Z tej książki naprawdę świetnie się korzysta, bo karty są zafoliowane, więc trudniej je zalać. No i książka nie zamyka się, gdy położymy ją przed sobą. W końcu do przygotowania drinka potrzebne są obie ręce, więc wygoda przede wszystkim!

Dla tych, którzy zamierzają kupić „Proste shoty” w prezencie mamy dobrą informację. Książka dostępna jest tylko u nas, na stronie sklep.2drink.pl, więc naprawdę mała szansa, że ktoś jeszcze wpadnie na pomysł podarowania jej tej samej osobie :) A że „Proste shoty” mają ładne, niebieskie pudełko, to na prezent nadają się idealnie :)

Gdzie kupić „Proste shoty”

Książka dostępna jest tylko u nas, kupisz ją tutaj: Proste shoty. Do 19 sierpnia jest w wyjątkowej, startowej cenie 30 zł, potem cena wzrośnie do 39,90, więc nie ma na co czekać :)