margarita kaktusowa

Margarita kaktusowa to kolejna propozycja na upalne popołudnia. Jest prosty, bardzo zimny i bardzo smaczny.

Do margarity kaktusowej potrzebować będziemy dużo kruszonego lodu – najlepiej całą szklankę wypełnić lodem. Potem dodajemy tylko alkohol i sok kaktusowy i gotowe :) To nie tylko prosty drink, ale także tani – butelka tequili taka jak na zdjęciu kosztuje niewiele ponad 30 zł (kupuję tequilę w Lidlu, bo wyznaję zasadę, że alkohol do drinków nie musi być z górnej półki), więc jedna margarita kosztować będzie  jakieś 4 zł.

Margarita kaktusowa – przepis

Składniki:

  • 50 ml tequili
  • 20 ml likieru Triple Sec, np. Cointreau (od biedy można i bez)
  • kilka kostek lodu
  • ćwiartka cytryny
  • sok kaktusowy (niepełna szklanka)

Przygotowanie:

Lód kruszymy, wsypujemy do szklanki. Wlewamy tequilę, wkładamy ćwiartkę cytryny, przekrojoną na pół, dopełniamy sokiem kaktusowym.

Jeśli mój przepis zainspirował Cię do zrobienia własnego drinka – koniecznie napisz o tym w komentarzu albo wrzuć fotkę na drinkową tablicę na Facebooku. Możesz też wysłać ją na kontakt@2drink.pl – będzie mi bardzo miło :)

.

Momencik!

Ten blog zawiera przepisy na drinki i informacje o alkoholach. Niestety, żeby je przeczytać muszisz mieć przynajmniej %s lat. Sorry, taki mamy klimat ;) Aby wejść na stronę potwierdź, że jesteś pełnoletni zaznaczając checkbox:

Share This