Jak ja lubię takie smaki! Połączenie żurawiny i pomarańczy zawsze jest dobrym wyborem. A do tego Ciociosan Grapefruit.

Zapraszam dzisiaj na prosty drink z wykorzystaniem Ciociosanu Grapefruit. Co prawda ten wermut można z powodzeniem pić bez domieszek, na przykład na lodzie, ale z pomarańczą i żurawiną jest jeszcze lepszy. Ten drink jest trochę w klimacie Sex on the beach, więc jeśli lubicie ten klasyk – na pewno Flashdance także przypadnie Wam do gustu.

Do moich drinków najczęściej używam soku żurawinowego z serii Owoce Świata – wiem, że nie jest on tak w 100% żurawinowy, ale nie jest też tak kwaśny. Oczywiście można tu użyć także soku żurawinowego bez domieszek – wtedy proponuję dodać do drinka odrobinę słodkiego syropu – może to być syrop cukrowy, a może być np. syrop pomarańczowy. Ile? To już zależy od preferencji smakowych tego, kto drink będzie pił.

Flashdance – przepis na drink*

Składniki (szklanka 440 ml):

  • 100 ml Ciociosanu Grapefruit
  • 130 ml soku żurawinowego
  • 70 ml soku pomarańczowego
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Składniki drinka mieszam w shakerze z kostkami lodu i przelewam do szklanki, także na lód. Dekoruję plastrem pomarańczy i miechunką (można pominąć).

*drink powstał we współpracy z marką Ciociosan

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)