Żeby robić kolorowe, apetyczne drinki nie trzeba mieć wielkiego zapasu alkoholu i syropów w barku. Ja mam zwykle 3 butelki mocnego alkoholu i – koniecznie – dwie butelki moich ulubionych syropów.

Grenadina

Syrop z granatów o pięknej, czerwonej barwie i słodkim smaku. Jednorazowo to dość spory wydatek jak na syrop (litrowa butelka kosztuje ok. 24 zł), ale muszę powiedzieć, że wystarcza na bardzo, bardzo długo. To głównie dlatego, że do drinków dodaje się na ogół 10-20 ml grenadiny, by uzyskać określony kolor. Jeśli macie w domu grenadinę, polecam Tequila Sunrise lub podobny drink z sokiem pomarańczowym i syropem z granatów – efekt kolorystyczny z pewnością zrobi wrażenie na każdym przyjęciu.

Blue Curacao

Niebieską barwę w drinkach można uzyskać na dwa sposoby – albo dodając niebieski alkohol, np. właśnie Blue Curacao alkoholowe czy niebieskiego Bolsa, albo dodając syrop barmański. Zdecydowanie wolę to drugie rozwiązanie, bo dzięki temu drinki są delikatniejsze lub w ogóle bez alkoholu. Dzięki Blue Curacao możemy przygotowywać drinki niebieskie, zielone, albo wielokolorowe – a to zawsze pięknie wygląda na stole. Blue Curacao można wykorzystać także do przygotowania niebieskich kostek lodu, które świetnie wyglądają w drinkach czy lemoniadzie. Cena litrowej butelki, która także wystarcza na bardzo długo (u mnie stoi nawet kilka miesięcy), to 24 zł.

Cytrynka

Ta mała, żółta buteleczka ze zdjęcia to… zaprawa cytrynowa, popularnie zwana też „cytrynką”. Może nie jest to najzdrowszy dodatek do drinków, ale zawsze mam ją w swoim barku, bo często „ratuje” mnie w różnych sytuacjach – np. wtedy, kiedy zrobię za słodki drink. Cytrynki dodaję także wtedy, gdy nie mam czasu na wyciskanie świeżego soku z cytryny.

Share This