Jakie drinki (oczywiście bezalkoholowe) przygotować na imprezę urodzinową dziecka? Oto kilka inspiracji.

Długo zastanawiałam się nad tym, czy pisać o przygotowaniu drinków na imprezę dla dzieci. Sama nie mam dzieci, więc nie wiem, jak na to patrzą rodzice – czy podawanie dziecku drinka, mimo iż nie ma w nim alkoholu, ale jednak wygląda tak jak napój dla dorosłych, nie jest przypadkiem niemądrym pomysłem? Można na to spojrzeć w różny sposób – takie drinki ktoś może potraktować jako wpajanie dziecku złych nawyków – ot, choćby takich, że jak jest impreza, to muszą być drinki, trzeba się napić.

Z drugiej jednak strony, pamiętam, że jak sama byłam dzieckiem, to drinków wprawdzie nie było, ale były… gumy do żucia w kształcie papierosów. Pamiętacie? A jeśli nie gumy, to przecież każdy choć raz udawał, że słone paluszki to papierosy! W takich dziecięcych zabawach nie ma chyba nic złego, zresztą ja nigdy nie paliłam pomimo tych właśnie zabaw.

Dlatego ostatecznie podsuwam kilka pomysłów na drinki na imprezę dla dzieci i napoje, które można dzieciom podać, żeby taka impreza była jeszcze bardziej kolorowa i atrakcyjna.

Drinki na imprezę urodzinową dziecka – pomysły

1. Drinki z batoników

Na moim blogu znajdziecie przepisy na drinki z Bounty, drinki z Marsa oraz drink ze Snickersa. Wszystkie są z alkoholem, ale w wersji dla dzieci proponuję w ogóle z alkoholu zrezygnować. Likiery takie jak Malibu, Kahlua, likier śmietankowy (np. Baileys) z powodzeniem można zastąpić syropami do kawy: kokosowym, waniliowym, kawowym.

 

2. Drinki ze świeżymi owocami

Polecam szczególnie bezalkoholowe mojito z dodatkiem różnych owoców: borówek, jagód, malin, truskawek, wiśni. Taki napój w szklance będzie wyglądał świetnie i dzieci na pewno będą zachwycone! (zobacz: Mojito z granatem).

3. Drinki z syropami, które opadają na dno

Tu nie trzeba wiele kombinacji: wystarczy kupić niebieski syrop blue curacao i sok pomarańczowy i wlewać je w tej właśnie kolejności, najlepiej na kostki lodu. Równie fajny efekt uzyskamy wykorzystując syrop malinowy lub grenadinę.

Dekoracje do drinków dla dzieci:

Żeby dzieciaki były jeszcze bardziej zachwycone kolorowymi drinkami, warto dodać trochę dekoracji do drinków. Polecam szczególnie:

  • kolorową crustę, czyli obwódkę na brzegu szklanki (zobacz jak zrobić crustę)
  • dekoracja z plasterka karamboli – to taki owoc, który w przekroju przypomina gwiazdkę
  • dekoracyjne wyginane słomki (np. takie), słomki-wąsy, parasolki papierowe i inne gotowe dekoracje, które można kupić w sklepach.
  • drinki podawane w owocach, np. ananasach, grejpfrutach, arbuzach, kokosach (zajrzyj tutaj i zobacz zdjęcia przykładów)

Ciekawa jestem Waszej opinii – podajecie dzieciom drinki bezalkoholowe na takich dziecięcych imprezach?