Drink genialny w smaku i niesamowicie prosty do wykonania. Na Walentynki – nawet dla tych, którzy nie robili nigdy drinków.

Znajomi często pytają mnie, skąd biorę pomysły na nowe drinki. Niektóre wymyślam sama, inne podsyłacie Wy, czytelnicy, a jeszcze inne przychodzą same. Tak jak ten – pomysł na wykorzystanie likieru Baileys od Diageo Polska. Jak go tylko zobaczyłam, od razu wiedziałam, że wypróbuję, bo połączenie Baileysa z malinami musi być pyszne! I rzeczywiście jest wyjątkowe – zapewniam, że jeśli lubicie ten likier, to będzie Wam smakować. A jeśli nie macie w domu Baileysa, podobnego drinka można zrobić także z domowymi nalewkami – np. moje Crema di limoncello albo Likier Nutella będą tu świetnie pasować.

Walentynkowa Niespodzianka – przepis

Składniki:

  • garść mrożonych malin
  • 50 ml Baileys

Przygotowanie:

Odkładam 2-3 maliny do dekoracji, resztę miksuję w blenderze na mus. A jeśli nie macie blendera – polecam rozgnieść maliny w szklance, wstawionej do gorącej kąpieli wodnej. Do szklanki wlewam mus malinowy, na to wlewam Baileysa i nie mieszam. Dodaję maliny do ozdoby i podaję. Można podać ze słomką albo z łyżeczką.

Wypróbowałeś ten przepis i masz swoje uwagi? Koniecznie dodaj komentarz pod spodem i podziel się swoimi wrażeniami! A jeśli masz zdjęcie swojego napoju – wyślij go na kontakt@2drink.pl lub umieść na drinkowej tablicy na Facebooku, będzie mi bardzo miło!

Walentynkowa niespodzianka