Zwykle boję się drinków ze śmietanką, ale ten jest cały mleczno-śmietanowo-kawowy, więc uznałam, że zaryzykuję. I było warto – to chyba najlepszy kawowy drink, jaki udało mi się zrobić.

Tequila Sparkle to drink z USA. Powinno się go podawać w kieliszku do margarity, obtoczonym w soli, ale jakoś nie bardzo lubię połączenie soli i słodkiego drinka, więc nie bawiłam się już w zrobienie crusty.

Drink jest bardzo gładki, chociaż mieszałam go w shakerze, a nie w mikserze. Jest bardzo delikatny, kawowy, świetnie nadaje się na popołudniowe plotki z przyjaciółką przy dobrym ciastku :) Pije się go z przyjemnością.

Tequila Sparkle – przepis

Składniki:

  • 20 ml tequili
  • 75 ml mleka
  • 30 ml likieru kawowego
  • 75 ml śmietanki 12 %

Przygotowanie:

Składniki wytrząsać w shakerze, wlać do kieliszka i podawać. Można dodać kostki kawowego lodu.

Wypróbowałeś ten przepis i masz swoje uwagi? Koniecznie dodaj komentarz pod spodem i podziel się swoimi wrażeniami! A jeśli masz zdjęcie swojego napoju – wyślij go na kontakt@2drink.pl lub umieść na drinkowej tablicy na Facebooku, będzie mi bardzo miło!

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)