Zimowy drink o niecodziennym smaku – koniecznie do wpisania na zimową listę przepisów do zrobienia.

Smak limonki kojarzy się zwykle z orzeźwiającymi, letnimi drinkami, jak choćby Mojito czy Caipiroska. Ale przecież limonkę można dodać także do mniej oczywistych składników. W Snow White mamy takie właśnie nieoczywiste połączenie – z jednej strony limonkowy Ciociosan, z drugiej – śmietankowy likier i mleczko skondensowane. Całość ma smak limonkowego ciasta i idealnie sprawdzi się w okresie zimowym. Lubię takie niecodzienne połączenia!

Snow White – przepis na drink

Składniki:

  • 40 ml Ciociosanu Limone
  • 30 ml likieru śmietankowego np. Baileys
  • 50 ml mleka skondensowanego niesłodzonego
  • crusta z likieru kokosowego i cukru pudru lub soku z limonki i cukru pudru
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Najpierw robię crustę na kieliszku, a w drugiej kolejności zabieram się za przygotowanie drinka. Składniki wraz z kostkami lodu wlewam do shakera i energicznie wstrząsam – mleko powinno się nieźle spienić. Zawartość shakera bez lodu przelewam do kieliszka i podaję.

* przepis powstał we współpracy z marką Ciociosan

<iframe id="iframe" src="http://shoplowidget.shoploapp.com/iframe/product/26192/1149" width="250px" height="318px" frameborder="0"></iframe>
.

Momencik!

Ten blog zawiera przepisy na drinki i informacje o alkoholach. Niestety, żeby je przeczytać muszisz mieć przynajmniej %s lat. Sorry, taki mamy klimat ;) Aby wejść na stronę potwierdź, że jesteś pełnoletni zaznaczając checkbox:

Share This