Składniki

Żeby robić w domu pyszne i kolorowe drinki i koktajle, wcale nie trzeba mieć barku niczym z nocnego klubu i wydać majątku na alkohole. Sama mam w domu kilka podstawowych składników – zarówno jeśli chodzi o mocne alkohole, likiery czy syropy, jak i o bezalkoholowe koktajle – i łącze je na różne sposoby, dokupując tylko soki.

Jeśli ktoś chciałby zacząć robić drinki w domu, a nie wie, co powinien kupić – zapraszam do zapoznania się z moim skromnym „arsenałem” – być może komuś pomogę w wyposażeniu domowego barku :)

1. Mocne alkohole

Ja kupuję najczęściej gin, tequilę i rum. Po szczegóły zapraszam tutaj.

2. Likiery

Poza podstawowymi alkoholami przydadzą się także likiery. Proponuję na początek czekoladowy i kawowy. Zobacz, dlaczego.

3. Syropy

Gin z tonikiem smakuje dobrze, ale jeśli się do niego doda kolorowy syrop – nie tylko smakuje, ale też pięknie wygląda. Dlatego mam zawsze w swoim barku dwa syropy.

4. Napoje

Soki najczęściej dokupuję tuż przed imprezą, ale mam kilka takich, które zawsze gdzieś w lodówce się znajdą, bo przydają mi się częściej niż inne. Zobacz, jakie to napoje.

5. Składniki koktajli

A gdy mam ochotę na coś zdrowego, bezalkoholowego? Koktajl owocowy można zrobić ze wszystkiego, ale mam kilka pewniaków, które zawsze się do koktajli przydają. Oto ich lista.

Jak już się zapewne zorientowaliście, moja lista składników to nic odkrywczego – zawsze stawiam na prostotę, wybieram produkty, które można za niewielkie pieniądze dostać w zwykłych sklepach. Moim zdaniem, żeby robić drinki na swój domowy użytek nie trzeba wielkiej filozofii i wymyślnych składników – podobnie jak przy gotowaniu, czasem wystarczą proste produkty i odrobina fantazji, żeby wyczarować z nich coś naprawdę niezwykłego.