Nie jest to klasyczny Aleksander, a raczej moja wariacja na temat tego drinka – zamiast w klasycznej wersji, w kieliszku koktajlowym o pojemności 90 ml, z dekoracyjnym krzyżykiem ze sproszkowanej gałki muszkatołowej, proponuję drink w wersji „Shot”, czyli w małym kieliszku, na jeden łyk.

Drink Aleksander, pochodzący z Wielkiej Brytanii, ma wiele odmian – można robić go z brandy – wtedy nazywa się Brandy Aleksander, a można z ginem – ja zrobiłam właśnie tę drugą wersję. Drink jest mocny – rozgrzewa cały przełyk, dlatego właśnie proponuję pić go w małych ilościach. Likier kakaowy sprawia, że jest słodki, więc polecam go tym, którzy lubią słodkie drinki.

Shot Aleksander – przepis

Składniki na 2 shoty:

  • 45 ml ginu
  • 20 ml likieru kakaowego
  • 15 ml śmietanki (ja dałam 12% śmietankę do kawy Łaciate)
  • starta gałka muszkatołowa

Przygotowanie:

Składniki (z wyjątkiem gałki) umieścić w shakerze i wytrząsać, a następnie przelać do dwóch kieliszków do shotów (ja miałam akurat kieliszki do likieru). Na wierzch posypać startą gałką muszkatołową. Pić jednym duszkiem.

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)