Dzień chłopaka obchodzimy 30. września każdego roku. W 2017 wypada on w sobotę, co na pewno sprawi, że świętowanie go będzie jeszcze przyjemniejsze. Oznacza to jednak także, że czasu na zakup fajnego prezentu na dzień chłopaka pozostało coraz mniej. Spieszę więc z pomocą i przedstawiam, jakie są możliwości jeżeli chodzi o prezent na dzień chłopaka związane z drinkami i alkoholem.

Prezent na dzień chłopaka do 50 zł

Wbrew pozorom szukając prezentu na dzień chłopaka do 50 zł nasze pole manewru wcale nie jest ograniczone do butelki ulubionego alkoholu obdarowywanego. W tej cenie znajdziemy całkiem sporo akcesoriów, które przydadzą się każdemu barmanowi-amatorowi, świetnych kieliszków, kubków oraz kufli, a także gry i książki związane z alkoholami. Poniżej przedstawiam po kilka propozycji z każdej kategorii, wszystko oczywiście w cenie do 50 zł.

Shakery, czyli podstawa

Dobrym prezentem dla kogoś, kto dopiero planuje zacząć swoją przygodę z drinkami, jest shaker. Możemy wybrać dwa rodzaje:

Pamiętajcie tylko, że do shakera bostońskiego warto dokupić także sitko barmańskie (29 zł), a shaker metalowy ma je już „wbudowane”.

Sklep 2drink poleca:

Shaker trzyczęściowy

Sklep 2drink poleca:

Shaker bostoński

Akcesoria dla barmana-amatora

Jeżeli Twój chłopak robi już drinki, może zauważyłaś, że przydadzą mu się jakieś akcesoria, które póki co zastępuje domowymi sposobami? Wśród tych najczęściej używanych są:

Gadżety

Można też szukać wśród rzeczy nieco mniej praktycznych, ale uprzyjemniających konsumowanie alkoholi i nieco bardziej „gadżeciarskich”:

Kieliszki, kubki, kufle

Wybierając prezent na dzień chłopaka, można także iść tropem uzupełnienia kuchennej zastawy, oczywiście w męskim rozumieniu tego słowa ;) Przykładem mogą być:

Sklep 2drink poleca:

Syrop do drinków Grenadina

Sklep 2drink poleca:

Kieliszki czaszka 45 ml

Gry imprezowe

Fajnym prezentem na dzień chłopaka mogą być też imprezowe gry np.

Książki o alkoholu

Nawet jeżeli chłopak nie jest molem książkowym, na pewno zainteresują go książki o tematyce alkoholu, np.:

Prezent na dzień chłopaka do 100 zł

Ponieważ różne kategorie prezentowe omówione zostały na początku tego tekstu, tutaj wypiszę swoje propozycje już po prostu, w formie listy, omawiając tylko niektóre pozycje:

Sklep 2drink poleca:

Szklanki Tiki highball

Sklep 2drink poleca:

Kruszarka do lodu

Prezent na dzień chłopaka do 200 zł

200 zł to już niemały wydatek. Czasem jednak lepiej wydać kilkadziesiąt złotych więcej i kupić coś bardzo fajnego, niż pozostać przy półśrodkach. Decyzję co do budżetu, jaki chce przeznaczyć na prezent na dzień chłopaka, każdy musi podjąć samodzielnie. Ja podsuwam tylko kilka propozycji, co można kupić za taką kwotę.

 

Bardzo fajnym, ale na pewno już znacznie droższym prezentem będzie szkolenie barmańskie I stopnia. Kosztuje ono 649 zł, ale trwa 4 dni i pozwala zyskać naprawdę dużą wiedzę na temat drinków i alkoholi.

 

Na koniec dodam tylko, że wszyscy powinniśmy pamiętać, że w dzień chłopaka, czy jakiekolwiek inne święto, najważniejsze jest, żeby miło i sympatycznie spędzić ze sobą czas, a prezenty są jedynie jednym ze środków do tego celu! :) Miłego dnia chłopaka ;)