Drink w egzotycznych klimatach o ciekawym smaku, będzie w sam raz na sylwestrową imprezę.

Jak często pijecie drinki podane w ananasie? Ja przyznam, że niezbyt często, bo z ananasem jest sporo roboty – choć wydrążony miąższ można wykorzystać potem do owocowego koktajlu, a w czasie jednej imprezy do jednego wydrążonego ananasa można wlewać drinki wielokrotnie. To fajny pomysł na przykład na imprezę urodzinową czy wieczór w mniejszym gronie, np. z przyjaciółmi. Kilka wydrążonych ananasów, przepisy na egzotyczne drinki – między innymi Polinezyjski Taniec i już czujemy letni nastrój! W przepisie wykorzystuję Ciociosan Fragola o truskawkowym smaku – truskawki, pomarańczowy sok i smak ananasa świetnie się ze sobą komponują.

Oczywiście Polinezyjski Taniec można zrobić i bez drążenia ananasa – w wysokiej szklance.

Polinezyjski Taniec – przepis na drink

Składniki:

  • 40 ml ginu
  • 30 ml Ciociosan Fragola
  • 150 ml soku pomarańczowego
  • 15 ml soku z cytryny
  • 15 ml grenadiny
  • kilka kostek lodu
  • ananas – opcjonalnie

Przygotowanie (wersja z ananasem):

Zaczynam od wydrążenia ananasa. Ścinam górną część, a resztę wydrążam nożem, ale tak, by na dnie zostawić dość grubą warstwę. Najłatwiej jest wydrążyć ananasa najpierw używając noża, a potem wydłubując środek łyżką. Wydrążoną część odkładam i wykorzystuję do zrobienia owocowego koktajlu. Następnie w shakerze mieszam składniki drinka z kostkami lodu i przelewam je do ananasa, razem z lodem. Dekoruję i podaję ze słomką.

Przygotowanie (wersja w szklance):

W shakerze mieszam składniki drinka z kostkami lodu, a następnie przelewam je do wysokiej szklanki na lód. Dekoruję i podaję ze słomką.

* przepis powstał we współpracy z marką Ciociosan

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)