Przyjemny, smaczny i bardzo prosty drink z wermutu.
Znacie legendę do Lady Godivie? To kobieta, która żyła w XI wieku w Coventry w Wielkiej Brytanii i była żoną lorda Coventry. Znana jest z tego, że… przejechała przez całe miasto na koniu – nago. Ale nie był to jej kaprys – taki warunek postawił jej mąż, gdy poprosiła go, by obniżył podatki dla ludu. Lady Godiva nie była jednak taką zupełną bezwstydnicą – wymogła na wszystkich mieszkańcach, by pozamykali okiennice, żeby nikt nie mógł jej zobaczyć bez ubrania. Legenda głosi, że jeden śmiałek podejrzał jadącą na koniu arystokratkę i za to został ukarany ślepotą.

Co piła Lady Godiva? Tego nie wiemy, ale gdyby mogła wybrać sobie drinka, pewnie postawiłaby na coś zdecydowanego (bo była odważną kobietą), a jednocześnie niedrogiego – w końcu była zwolenniczką obniżenia podatków. Ten drink z Ciociosanem mógłby jej się spodobać.

W moim przepisie użyłam Mirindy – ale może być też inny gazowany napój o pomarańczowym smaku. Cointreau można zastąpić dowolnym likierem pomarańczowym – nie musi być to nawet likier z gorzkich pomarańczy, może być każdy inny.

Lady Godiva – przepis na drink

Składniki*

  • 40 ml Ciociosan Limone
  • 40 ml likieru pomarańczowego (np. Cointerau lub inny Triple Sec)
  • 40 ml wódki (opcjonalnie)
  • 3 kostki lodu
  • do dopełnienia Mirinda lub Fanta
  • wisienka koktajlowa do dekoracji

Przygotowanie:

Do szklanki wrzucam kostki lodu, wlewam alkohole, a następnie dopełniam Mirindą. Dekoruję wisienką koktajlową.

* przepis powstał we współpracy z marką Ciociosan

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)