Kilka ciekawych produktów, które wpadły mi w oko w ostatnich tygodniach – między innymi oryginalne zaparzacze do herbaty, ale nie tylko.
Jesienią zawsze piję dużo herbaty, a że w prezentach ślubnych dostaliśmy mnóstwo smakowych herbat liściastych – jest w czym wybierać. Do zaparzania liściastej herbaty – czy to czarnej czy zielonej przydaje się dobry zaparzacz. Najczęściej używam w tym celu zwykłego kuchennego sitka, ale rozglądałam się ostatnio za fajnym zaparzaczem do herbaty, chociażby dlatego, że jak przychodzą goście to głupio tak podać herbatę z sitkiem ;)

Oto kilka inspiracji ze sklepów internetowych:

1. Zaparzacz małpka, 25 zł. Podoba mi się, że ma ruchome rączki i można oprzeć małpkę na brzegu filiżanki!

2. Zaparzacz z rączką w kolorze turkusowym, zielonym albo różowym, 43,90 zł. Tu plus za podstawkę, która jest równie elegancka co rączka i można na niej odstawić zaparzacz po kilku minutach. No i można mieszać nim herbatę jak łyżką.

3. Zaparzacz w kształcie manata, 39,95 zł – przyznam, że chociaż cena jest dosyć wysoka, to ten wystający z kubeczka manat ukradł moje serce!

4. Kubek w sweterku, 39,95 zł. Uwielbiam ładne kubki, a ten chodzi za mną od dawna.

5. Kubek ze sweterkiem z guzikiem, 55 zł. Wygląda świetnie nawet bez sweterka, bo ma ciekawy kształt i ładne ucho.

6. Foremki do lodu z mechanizmem ułatwiającym wypadanie kostek, 39 zł. Jak pomyślę ile już pieniędzy zmarnowałam na foremki, z których kostki nie chcą wypadać, to ta cena wcale mnie nie przeraża i to gadżet, który przyda się każdemu drinkomaniakowi.

7. Foremka na lodowe szklaneczki, 23,90 zł. Fajny bajer, na imprezę w małym gronie może się przydać.

8. Formy lodowe Pac Man, 34 zł. Szukałam przed Halloween ciekawych foremek do lodów w jakichś nietypowych kształtach i zamiast lodowych czaszek czy kości znalazłam świetne foremki w kształcie Pac Mana! W dodatku są silikonowe, więc lód powinien dość łatwo z nich wyskakiwać. Zresztą na tej samej stronie jest całkiem duży wybór innych dziwnych foremek na kostki lodu – od baterii, przez gitary po listki marihuany. Dla każdego coś odpowiedniego :)

9. Zatyczki do wina, 34 zł. Jakaż to przydatna rzecz, jeśli pije się dużo wina! Nie trzeba męczyć się z wkładaniem z powrotem korka, można włożyć śrubkę i wino spokojnie do następnego razu wytrzyma.

10. Zatyczka do wina – wąsy, 25 zł. Coś mniej kiczowatego, a bardziej na czasie – w końcu wąsy ostatnio są wszędzie. A takie wino z wąsami nawet ładnie wygląda na stole.

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chciałbyś w przyszłości zobaczyć na blogu podobne listy z inspiracjami – np. akcesoria barmańskie, akcesoria do kawy, gry imprezowe itp. – kliknij „Lubię to” albo zostaw komentarz pod wpisem.