Co powiecie na imprezę tematyczną, w stylu meksykańskim?

Imprezy tematyczne to fajne urozmaicenie zwykłych spotkań ze znajomymi. Zamiast jeść zawsze tą samą sałatkę warstwową z kebabem, która – przynajmniej u mnie – jest nieśmiertelna i na wszystkich imprezach w wielu domach się pojawia – można spróbować czegoś nowego. Jedzenie przygotowane tematycznie to właśnie takie fajne urozmaicenie – można wybrać kuchnię z jakiegoś kraju, a można przygotować jedzenie w jakimś konkretnym kolorze. Do tego oczywiście tematycznie dobrane drinki – i tu nie musicie długo szukać, bo drinków na moim blogu jest pod dostatkiem ;)

Dziś kilka pomysłów na imprezę meksykańską – najpierw przekąski, które można zrobić dość szybko i które są typowo imprezowe, bo są podzielne na wiele porcji. Przepisy znajdziecie na moim kulinarnym blogu Zanimzjesz.pl – a tu tylko linki.

1. Sosy do nachosów. Z imprezą meksykańską kojarzą mi się przede wszystkim nachosy, czyli takie chipsy z tortilli. Można oczywiście zrobić je samemu, ale można kupić bez problemu w wielu hipermarketach. Do nachosów podajcie sosy: sos salsa, sos guacamole i sos serowy. Maczanie chipsów w sosach to fajna zabawa!

2. Quesadilla – to meksykańskie danie przygotowane z dwóch placków tortilli i z farszu. Pomysłów na farsz może być mnóstwo – ja lubię, jak w środku jest coś ostrzejszego – dlatego polecam Wam quesadillas z kabanosami.

3. Warstwowa sałatka Meksykański Król Imprezy. Zrobiona jakiś czas temu przez mojego T. – smakuje znakomicie na ciepło i na zimno (na ciepło oczywiście w tortilli). Na imprezie meksykańskiej nie może jej zabraknąć.

A do meksykańskiego jedzenia koniecznie podajcie meksykańskie drinki – kilka inspiracji już niebawem!

sosy meksykanskie