Pokazywałam ostatnio, jak zrobić kolorowe kostki lodu, a dzisiaj pomysł na to, jak je wykorzystać. Zaczynamy od żółtych kostek o smaku brzoskwiniowym.

Ten przepis to moja improwizacja – połączenie smaków słodkich i gorzkich, czyli coś, co nigdy nie zawodzi. I tym razem tak się stało – drink przeszedł moje najśmielsze oczekiwania – był lekko słodkawy, ale z wyczuwalną goryczą ginu i toniku. Kostki lodu brzoskwiniowego rozpuszczają się wolno, więc drink z każdym łykiem jest bardziej słodki i stale utrzymuje swoją temperaturę. Polecam miłośnikom tradycyjnego ginu z tonikiem i tym, dla których (tak jak dla mnie) to klasyczne połączenie ma za dużo goryczy.

<iframe id="iframe" src="http://shoplowidget.shoploapp.com/iframe/product/26192/1149" width="250px" height="408px" frameborder="0"></iframe>

Gin z brzoskwiniami – przepis

Składniki:

  • 50 ml ginu
  • 5 kostek brzoskwiniowego lodu (można zastąpić 50ml likieru brzoskwiniowego)
  • plasterek cytryny
  • plasterek brzoskwini
  • tonik

Przygotowanie:

Do szklanki włożyć kostki lodu, wlać gin i dopełnić tonikiem. Na koniec dodać plasterek brzoskwini, przekrojony na pół i plasterek cytryny.

.

Momencik!

Ten blog zawiera przepisy na drinki i informacje o alkoholach. Niestety, żeby je przeczytać muszisz mieć przynajmniej %s lat. Sorry, taki mamy klimat ;) Aby wejść na stronę potwierdź, że jesteś pełnoletni zaznaczając checkbox:

Share This