Pobudzający, świetny na początek imprezy drink z moim tajnym składnikiem – yerba mate!

Pytaliście mnie w mailach i na FB o drink, który wygrał w konkursie Ginu Lubuskiego. To Energin, drink, który przygotowany został na bazie yerba mate – ten sam, który robiliśmy podczas rozdania nagród w konkursie (zdjęcia na FB). Jest o tyle ciekawy, że jego ważnym składnikiem jest yerba mate, która ma właściwości pobudzające, poprawiające koncentrację i sprawność umysłu. I to dzięki yerbie drink ma tak fantastyczny kolor! Chociaż – jak zobaczycie poniżej – kolor drinka przygotowanego w Warszawie różnił się od tego, który jest wyżej – to dlatego, że użyta była inna yerba. Nie widziałam co prawda opakowania i nie wiem dokładnie, jaką yerba mate zaparzyli nam organizatorzy, ale sądząc po kolorze, nie była to mate zielona – prędzej mate palona. W każdym razie drink tez wyszedł bardzo smaczny!

Energin – drink z yerba mate – przepis na drink

Składniki:

  • 100 ml zaparzonej i ostudzonej yerba mate bez dodatków
  • 40 ml Ginu Lubuskiego
  • 20 ml soku z cytryny
  • 25 ml Blue Curacao (likier)
  • 15 ml syropu cukrowego
  • kostki lodu

Przygotowanie:
Yerba Mate parzymy na sitku – 3-4 łyżeczki wsypujemy na sitko, sitko kładziemy na kubeczku, zalewamy około 200 ml lekko przestudzonej wody, po 5 minutach zdejmujemy sitko i zostawiamy yerba mate do wystygnięcia. Zimną yerba mate wlewamy do shakera (100 ml), dodajemy kilka kostek lodu oraz pozostałe składniki. Wstrząsamy, żeby składniki się schłodziły i połączyły. Niską szklankę wypełniamy kostkami lodu, wlewamy zawartość shakera, opcjonalnie dekorujemy plasterkiem cytryny i podajemy ze słomką.

Energin

A tu jeszcze kilka fotek z uroczystości rozdania nagród, zorganizowanej przez Gin Lubuski (foto: organizator)

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)