Chmurka lub Nasienie barmana – intrygujący shot, który w kieliszku wygląda bajecznie!

Shot Małpi Mózg, który robiłam z okazji Halloween okazał się hitem nie tylko na blogu i na Facebooku, ale też u mnie w domu – goście sami dopominali się o tego właśnie drinka i koniecznie chcieli go spróbować. Na szczęście ze wszystkich tych eksperymentów zostało mi trochę Archersa, więc mogłam przygotować Chmurkę, drugi shot o równie interesującym wyglądzie.

Przepis pochodzi z książki „Alkohole i koktajle świata” autorstwa dwóch panów Zakrzewskich. Nie próbowałam podmieniać Archersa na nic innego (tzn. próbowałam kiedyś z miernym skutkiem), więc póki co nie wiem, czy ten likier można czymś zastąpić, żeby efekt był taki sam, ale chętnie się dowiem, więc jeśli ktoś ma pomysł – niech koniecznie zostawi komentarz.

Ten drink ma różne nazwy – mnie najbardziej przekonuje Chmurka, ale z uwagi na swój wygląd, drink bywa nazywany Spermą Barmana czy też Nasieniem Barmana lub Nasieniem Byka.

Chmurka – przepis na drink


Składniki:

  • 1/2 kieliszka wódki
  • 1/2 kieliszka likieru Archers
  • kilka kropli skondensowanego mleka

Przygotowanie:

Do kieliszka wlewam Archers, a następnie delikatnie, po ściance wlewam wódkę, by utworzyła górną warstwę. Za pomocą słomki nabieram trochę mleka skondensowanego, które następnie wlewam do kieliszka (najłatwiej robić to właśnie słomką – zatykam słomkę z jednej strony, zanurzam w mleku, a nad kieliszkiem odtykam słomkę i mleko wylatuje). Mleko tworzy środkową warstwę, przypominającą chmurkę.

chmurka