Dla tego shota stracicie głowę – obiecuję!

W tym roku czeka mnie kilka wieczorów panieńskich – w tym własny ;) Jak to na wieczorach babskich bywa, zawsze fajnie jest napić się czegoś lekkiego, o niezbyt dużej mocy, ale za to pysznego i robiącego wrażenie samym wyglądem. Shot taki właśnie jest – ponieważ głównym alkoholowym składnikiem jest tu Ciociosan, kobietom na pewno się spodoba. No i jest łatwy do zrobienia, a to najważniejsze, bo z utworzeniem warstw bez trudu poradzi sobie nawet ktoś, kto nigdy nie robił warstwowych shotów.

Shot ten możecie wykorzystać na wieczorze panieńskim jako „karę” dla osoby, która nie wykona jakiegoś zadania w różnych grach, które zaplanujecie np. dla panny młodej. Przyda się też do gry alkoholowej na wieczór panieński, o której kiedyś pisałam. A na zwykłej imprezie możecie podać go jako „welcome shot”, podobnie jak np. Kamikaze w różnych kolorach. Wtedy jednak warto dodać bitą śmietanę dopiero przed wypiciem, a nie przed przyjściem gości.

I jeszcze dwa słowa o nazwie – na FB napisaliście i przysłaliście w prywatnych wiadomościach tyle fajnych propozycji, że nie mogłam się zdecydować na jedną nazwę :)

Shot Boski Żigolo (Grzeszna smerfetka) – przepis*

Składniki (na 1 kieliszek):

  • 10 ml syropu Blue Curacao
  • 30 ml Ciociosan Grapefruit
  • bita śmietana do dekoracji

Przygotowanie:

Do kieliszka wlewam syrop Blue Curacao, a następnie delikatnie po łyżce wlewam Ciociosan. Można zrobić odwrotnie, bo Ciociosan jest na tyle lekki, że i tak utrzyma się powyżej syropu. Wlewamy Ciociosan do wysokości 3/4 kieliszka. Na koniec ozdabiamy shot bitą śmietaną.

*wpis powstał we współpracy z marką Ciociosan

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)