Przepis na oryginalny Aqua Thunder pochodzi z Kuby i troszkę różni się od mojego, choć udało mi się uzyskać to, co w tym drinku jest najważniejsze – ciekawy efekt kolorystyczny. Drink jest trójkolorowy – na dole niebieski, potem lekko zielonkawy i przezroczysty na wierzchu.

Do przygotowania kubańskiego Aqua Thunder wykorzystuje się likier melonowy i świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Całość uzupełnia się wodą sodową. Ja zastąpiłam dwa ostatnie składniki cytrynowym napojem gazowanym (7up, Sprite), który moim zdaniem świetnie nadaje się do przygotowywania popołudniowych, orzeźwiających drinków.

Aqua Thunder – jeśli się go nie wymiesza przed wypiciem – jest bardzo orzeźwiający na początku i bardzo słodki pod koniec. Idealnie nadaje się jako drink poobiedni. Jest bardzo delikatny, bo z alkoholu jest tu tylko likier bananowy.

 Aqua Thunder – przepis

Składniki:

  • 10 ml Blue Curacao
  • 10 ml likieru bananowego
  • kostki lodu
  • Sprite, 7up do uzupełnienia

Przygotowanie:

Do szklanki wrzucić kilka kostek lodu. Wlać Blue Curacao, a następnie delikatnie likier bananowy. Dopełnić Spritem wlewanym delikatnie po odwróconej łyżce. Podawać z mieszadełkiem.