Urzekający drink o smaku, którego nie da się zapomnieć.
Zapraszam na American Beauty w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych sok z mango i Ciociosan Bianco. W roli drugoplanowej, choć równie ważnej – syrop truskawkowy. O dekoracje zadbały cieszące się sławą na całym świecie i uwielbiane w Polsce truskawki ;)

Muszę się przyznać, że American Beauty Cocktail to chyba moje odkrycie roku. Sok z mango – a raczej napój z mango, wypuszczony ostatnio przez jedną z popularnych marek, produkujących soki – połączony z delikatnie ziołowym Ciociosanem Bianco smakuje po prostu znakomicie. Drink może nie należy do najmocniejszych (chociaż można dodać trochę rumu, jeśli woli się nieco mocniejsze kompozycje), ale jest naprawdę świetny w smaku.

Aha – jeśli chodzi o syrop truskawkowy – ja dodałam takiego, który dodaję do herbaty. Z powodzeniem można go zastąpić syropem malinowym albo grenadiną, bo tu najważniejszy jest kolor.

American Beauty Cocktail*

Składniki:

  • 60 ml Ciociosan Bianco
  • 150 ml soku z mango
  • 20 ml syropu truskawkowego
  • kilka kostek lodu
  • 2 duże truskawki do dekoracji

Przygotowanie:

Na kostki lodu do szklanki wlewam wermut i sok z mango, mieszam delikatnie. Na koniec wlewam syrop truskawkowy, który opadnie na dno. Dodaję jedną truskawkę pokrojoną na 4 części do środka, a drugiej używam jako dekoracji na brzegu kieliszka.

* przepis powstał we współpracy z marką Ciociosan

Cześć, nasz blog zawiera przepisy na pyszne drinki i informacje o alkoholach. Aby je przeczytać musisz mieć ukończone 18 lat. Sorry, taki mamy klimat ;)