Zapraszam na pyszny pomysł na niecodzienną alkoholową przekąskę – Jello shots, czyli po mojemu alkożelki w truskawkach.

Od razu przyznam się, że pomysł  na alkożelki w truskawkach nie jest mój – podpatrzyłam go u pewnego amerykańskiego barmana, którego kanał regularnie podglądam (Tipsy Bartender). A że akurat jest sezon na truskawki – nie mogłam nie wykorzystać tej okazji. Oryginalny przepis nieco zmodyfikowałam, żeby był łatwiejszy do zrobienia, bo zamiast likieru bananowego i truskawkowego dałam po prostu rum. Jeśli chcecie, takie alkożelki w truskawkach możecie zrobić z innym alkoholem zamiast rumu – myślę, że pasowałoby tu Malibu albo jakiś likier czekoladowy, ale wtedy raczej zamiast truskawkowej galaretki trzeba by było użyć samej żelatyny.

A jakie w smaku są alkożelki w truskawkach? Moim zdaniem rewelacyjne. Nie czuć w nich tak bardzo alkoholu bo i galaretki niewiele do jednej truskawki wchodzi. Odrobina galaretki też w truskawkę wsiąka a bita śmietana świetnie tu pasuje. Moim zdaniem alkożelki w truskawkach (jello shots w truskawkach) idealnie się nadają na jakieś wyjątkowe przyjęcie – np. rocznicę ślubu. Koniecznie spróbujcie w truskawkowym sezonie!

A jeśli Wam posmakują, zapraszam także na Alkożelki w pomarańczach.

Jello shots in strawberries

Alkożelki w truskawkach (Jello shots w truskawkach) – przepis

Składniki:

  • kilka truskawek
  • 100 ml rumu
  • 1 galaretka truskawkowa
  • szklanka wrzątku
  • bita śmietana do dekoracji

Przygotowanie:

Truskawki umyć, odkroić szypułkę i wydrążyć nożykiem. Najlepiej nadają się do tego duże truskawki, bo więcej miejsca zostanie na galaretkę. Galaretkę rozpuszczamy w szklance wrzątku, dodajemy 100 ml rumu i mieszamy. Wlewamy galaretkę do truskawek i odstawiamy do stężenia (ok. 2-3 godziny w lodówce). Przed podaniem ozdabiamy bita śmietaną.

Przepis w wersji wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=HYzOBpwQpAY