Co kupić w prezencie komuś, kto interesuje się drinkami? Oto moje podpowiedzi – prezenty do 50 zł, 100 zł i 150 zł.

Pomysły na prezent do 50 zł

Tu znajdziesz najwięcej inspiracji – od drobiazgów, takich jak miarka do alkoholu, znaczki na kieliszki, po całkiem dobrej jakości shaker, którego ja też używam czy ładne szklanki do drinków.

 1. Sitko barmańskie stożkowe – 17,9 zł – przyda się komuś, kto woli używać shakera 3-częściowego niż 2-częściowego
 2. Muddler – 15,90 zł – oprócz miarki i shakera to jeden z najczęściej używanych przeze mnie gadżetów
 3. Łyżka barmańska – 27 zł – przydaje się do drinków przygotowywanych bezpośrednio w szkle lub do shotów warstwowych. No i jest piękna!
 4. Nalewak do butelek – 26,50 zł – to raczej taki drobiazg, dodatek do prezentu, ale bywa bardzo przydatny, szczególnie przy warstwowych shotach
 5. Miarka dwustronna – 14,90 zł – miarki bywają różne, a ta nie tylko jest funkcjonalna, ale i ładna
 6. Lejek do robienia warstw w drinkach – 20,80 zł – zawsze chciałam go mieć, choć właściwie nie potrzebuję, bo umiem nalewać warstwowe shoty bez lejka. Ale to kolejny ciekawy i zaskakujący gadżet
 7. Otwieracz do piwa w kształcie pocisku karabinowego – 29 zł;,

ksiazka-poziomo2

 1. Spray-wyciskacz do cytrusów – 16 zł – wkładasz w cytrynę, naciskasz, a sok jest rozpylany jak z dezodorantu! Magia :)
 2. Multiotwieracz 4 w 1 – 29,99 zł;
 3. Książka z przepisami na proste drinki – 39 zł – gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie
 4. Książka z przepisami na proste shoty – 39,90 zł
 5. Zestaw 6 różnych szklanek do piwa – 46,08zł;
 6. Kamienne kostki chłodzące (39 zł) do drinków (dostępne także metalowe za 49 zł);
 7. Kieliszki „probówki do drinków” – 49 zł;

prezenty 1

 

 Pomysły na prezent do 100 zł

Jeśli dysponujesz nieco większym budżetem, możesz kupić kilka fajnych gadżetów, np. shaker bostoński czy… kiwające się szklanki.

 1. Kruszarka do lodu – przyda się szczególnie do mojito – 57,5 zł;
 2. Shaker bostoński – 54,58 zł – shaker ze szklanicą, dwuczęściowy, w sam raz dla kogoś, kto już nieco dłużej bawi się w serwowanie drinków w domu
 3. Komplet kieliszków do czerwonego wina – 85 zł;
 4. Kiwające się szklanki do whisky – 94 zł – te może nie są już tak piękne, ale zabawne – na pewno!

2 pomysly

Pomysły na prezent do 150 zł

Akcesoria do drinków mogą kosztować nie tylko do 150 zł, ale i znacznie więcej. Nie zawsze jednak warto tyle za nie płacić – czasem płaci się tylko za nietypową formę. A za 150 zł można sprawić komuś naprawdę fajny prezent na gwiazdkę.

 1. Komplet kieliszków do likieru – 101,89 zł;
 2. Zestaw akcesoriów barmańskich (zdjęcie poniżej) – 120 zł – jeden z niewielu zestawów, które mają shaker, miarkę i tłuczek, czyli najczęściej wykorzystywane przeze mnie akcesoria, a nie całą masę niepotrzebnych gadżetów, jak otwieracz do butelek. No i jest też książka z przepisami. Czego chcieć więcej?
 3. Szklanki do whisky w kształcie diamentów -119 zł – o nich można powiedzieć tylko jedno: piękne!
 4. Pojemnik na lód w kształcie czaszki – 119,90 zł – ostatni pomysł trochę z przymrużeniem oka, ale w sumie… dlaczego nie?
 5. Stalowy aerator do wina twister- 135 zł;

zestawiiok_fotor

Co kupić w prezencie komuś, kto interesuje się drinkami? Ja bym postawiła w pierwszej kolejności na zestaw akcesoriów barmańskich (nr 27) – bo tam znajduje się wszystko, co potrzebne jest na początek, a więc shaker, miarka, muddler. Ewentualnie taki zestaw można skomponować samemu – na przykład kupując numery 2,4,6 i 7. Dla kogoś, kto ma już podstawowe akcesoria fajnym podarunkiem może być lejek do warstwowych drinków (8) albo fantazyjny wyciskacz do cytrusów (13). Ja zawsze chętnie przygarniam nowe szklanki i kieliszki, choć teraz już nie pozwalam nikomu ich kupować, bo sama najlepiej wiem, jakich mi jeszcze brakuje :)

A co Wy chcielibyście dostać na Gwiazdkę z „drinkowych” akcesoriów?