To już trzecia książka z przepisami w formie wachlarza kart! Zobacz, co w niej znajdziesz :)
Od czasu wydania „Prostych drinków” minęło już sporo lat, bo aż 5. W tym czasie książkę kupiło ponad 11 tysięcy osób i co miesiąc kolejne 200 dostaje ją w paczce pod swoje drzwi :) Oprócz tego mamy jeszcze „Proste shoty„, nasze młodsze dziecko z przepisami na kolorowe i pyszne shoty. Ale przyszedł czas na coś nowego.

książka Drinki świata

Zdjęcia z książki Drinki świata

„Drinki świata” – dla kogo jest ta książka?

Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zebrać w jednym miejscu wszystkie te drinki, które można spotkać w barach na całym świecie. Klasyki, które zna każdy i te, które fajnie byłoby jeszcze poznać. Przyjrzeliśmy się liście najlepiej sprzedających się koktajli w barach na całym świecie i… tak powstał spis treści do naszej nowej książki „Drinki świata”!

W książce umieściliśmy 100 przepisów ze zdjęciami. 66 z nich to przepisy, które roboczo nazywamy klasykami – większość z nich znajdziesz właśnie na liście bestsellerów w barach na całym świecie. Jest tu przepis na Old fashioned, Negroni, Daiquiri, Martini i Espresso Martini, Margaritę, Manhattan i hit ostatnich lat: Aperol Spritz.

W drugiej części książki umieściliśmy 34 pomysły na klasyczne drinki w nowych odsłonach. Znajdziesz tu takie kombinacje jak Daiquiri z papają lub melonem, Gin & Tonic z brzoskwinią i rozmarynem czy Mojito truskawki z szampanem.

Książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił jako domowi barmani. Wszystkie składniki, które użyte są w przepisach, można kupić w polskich sklepach. Wiem, bo sama kupiłam, sprawdziłam, a do każdego przepisu dołączone jest moje zdjęcie, pokazujące konkretnego drinka :)

„Drinki świata” – wygodna książka kulinarna

Trzecia książka z serii „Wygodna książka kulinarna” jest, podobnie jak dwie pierwsze, przygotowana w formie wachlarza kart z przepisami. Karty spięte są nitem, więc wyglądają trochę jak wzornik farb z marketu budowlanego :) Ale dodatkowo są też zafoliowane, więc nie zalewają się podczas drinkowej imprezy. Korzystanie z książki w tej formie jest po prostu wygodne, co często doceniają czytelnicy „Prostych drinków”.

„Drinki świata” – gdzie kupić

Książkę „Drinki świata” można kupić wyłącznie w naszym sklepie internetowym. Ale za to można wybrać jeden z wariantów:

Fajną opcją jest ta wersja z plakatem. Plakat zdrapka „Drinki świata” ma dokładnie te same drinki, które są umieszczone w książce. A zatem jeśli kupisz plakat i będziesz chciał zdrapywać kolejne spróbowane drinki, to można je zrobić w domu dzięki przepisom z książki :)