Drinki bezalkoholowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób, które rezygnują z alkoholu ze względu na konieczność prowadzenia samochodu lub ciążę czy karmienie piersią. Coraz częściej wybieramy drinki bezalkoholowe także dla zdrowia, świadomie rezygnując z picia alkoholu.

Jak przygotować drinki bezalkoholowe, żeby były smaczne i niebanalne? Oto nasze podpowiedzi na to, czym zastąpić alkohol w drinkach.

Jeśli szukasz pomysłów na drinki bezalkoholowe i chcesz mieć je zawsze pod ręką, kup naszą książkę z przepisami. Bezalkoholowe drinki i napoje to 100 autorskich kompozycji z łatwo dostępnych składników. Z tą książką zrobisz mnóstwo pysznych i niebanalnych drinków, a Twoi bliscy będą zaskoczeni, że nie ma w nich alkoholu!

Takie drinki zrobisz z książką „Bezalkoholowe drinki i napoje”

1. Drinki bezalkoholowe – drinki z kawą i herbatą

Pierwszym pomysłem na to, czym zastąpić alkohol w drinkach może być… kawa i herbata. Na naszym blogu prezentowaliśmy już kilka pomysłów na drinki z kawą. Jeśli chcesz spróbować połączeń kawowych, możesz użyć espresso albo przygotować kawę metodą cold brew, czyli zalewaną zimną wodą.

Podobnie można „zaparzyć” herbatę. Przygotuj 4 łyżeczki herbaty liściastej albo 4 torebki herbaty ekspresowej, zalej litrem wody i odczekaj przynajmniej trzy godziny. Po tym czasie herbata cold brew nadaje się do picia i stanowi znakomitą bazę do drinków!

A oto pomysł na wykorzystanie herbaty cold brew w drinku.

Drink bezalkoholowy Blue Ice Tea

Blue Ice Tea – przepis na drink

Składniki:

 • 100 ml zielonej herbaty cold brew
 • 15 ml syropu blue curacao
 • 10 ml soku z limonki
 • splash Sprite/7 Up
 • kostki lodu

Przygotowanie:

Trzy pierwsze składniki wstrząsamy w shakerze z kostkami lodu. Przecedzamy do wysokiej szklanki na kostki lodu, uzupełniamy Spritem lub 7 Up i dekorujemy np. miętą i cytryną.

Zamiast czarnej herbaty możesz użyć zielonej, czerwonej, owocowej lub innej ulubionej mieszanki i sprawdzić, jak zmiana herbacianej bazy wpłynie na smak wybranego drinka!

Przepisy na drinki z kawy i herbaty znajdziesz w naszej książce Bezalkoholowe drinki i napoje.

2. Drinki bezalkoholowe z zamiennikami alkoholi

Na polskim rynku pojawiło się już całkiem sporo bezalkoholowych wersji alkoholi. Największy wybór mamy jeśli chodzi o bezalkoholowe piwa i radlery, ale łatwo dostać także bezalkoholowe wino musujące (i nie mówię tu o napoju Piccolo, tylko o czymś, co rzeczywiście w smaku przypomina wino musujące). Oferta bezalkoholowych win obejmuje zarówno wina białe, jak i czerwone i to z różnych szczepów.

A co z bezalkoholowymi wariantami whisky, ginu czy rumu? Ich także jest coraz więcej, zaczynają się pojawiać nawet w popularnych marketach, takich jak Lidl, ale bez trudu dostaniemy je też przez internet. Podobnie jak bezalkoholowe wermuty, zarówno białe, jak i czerwone.

Jako zamiennik alkoholu może nam posłużyć także… syrop. W ofercie naszego sklepu mamy świetny bezalkoholowy odpowiednik Aperola, czyli Italian Spritz, ale też bestsellerowy Triple sec oraz syrop o smaku rumu i syrop o smaku ginu.

A oto nasza propozycja drinka z zamiennikiem alkoholu (przepis z książki Bezalkoholowe drinki i napoje):

Lucky Star – drink bezalkoholowy

Lucky Star – przepis na drink  bezalkoholowy

Składniki:

 • 40 ml syropu orange spritz
 • 100 ml soku z różowych grejpfrutów
 • 50 ml toniku do dopełnienia
 • kostki lodu

Przygotowanie:

Dwa pierwsze składniki wstrząsamy w shakerze z kostkami lodu. Przecedzamy do kieliszka, dodajemy tonik i dekorujemy plasterkiem grejpfruta.

 

3. Drinki ze świeżych owoców

Garść świeżych owoców, do tego mięta lub zioła, odrobina cukru lub syropu owocowego, czasem też dodatek imbiru, a do tego coś gazowanego, np. woda gazowana, tonik, ginger ale – to nasz ulubiony patent na bezalkoholowe drinki. Co najlepsze – takie drinki można serwować przez cały rok i o każdej porze roku inne! Wiosną wykorzystaj truskawki, latem wiśnie, porzeczki, borówki, jagody, morele czy arbuza, jesienią śliwki, gruszki, a zimą jabłka i to, co udało Ci się przechować w zamrażarce.

Oto nasza propozycja drinka bezalkoholowego ze świeżych owoców (przepis z książki Bezalkoholowe drinki i napoje).

One Love – drink bezalkoholowy

One love – przepis na drink bezalkoholowy

Składniki:

 • pół limonki
 • 10 ml syropu blue curacao
 • garść borówek
 • 100 ml różowego toniku
 • kostki lodu

Przygotowanie:

Trzy pierwsze składniki ugniatamy w shakerze, dodajemy lód i wstrząsamy. Przecedzamy do kieliszka koktajlowego, dopełniamy tonikiem.

4. Drinki z sokami i syropami

Nawet jeśli nie masz żadnych zamienników alkoholi ani żadnych świeżych owoców pod ręką, a nie kusi Cię propozycja przygotowania drinka z kawy czy herbaty, nadal możesz przygotować dobrego drinka bez alkoholu. Czasem wystarczy połączyć dwa lub trzy znane składniki, żeby osiągnąć ciekawy, zaskakujący efekt.

Oto nasz pomysł na drinka bezalkoholowego z soków:

Crazy Frog – drink bezalkoholowy z książki „Bezalkoholowe drinki i napoje”

Crazy Frog – przepis na drink bezalkoholowy

Składniki:

 • 150 ml soku z marakui
 • 20 ml syropu blue curacao
 • 50 ml napoju gazowanego bitter lemon do dopełnienia
 • kostki lodu

Przygotowanie:

Dwa pierwsze składniki wstrząsamy w shakerze z kostkami lodu. Przecedzamy do kieliszka, dodajemy napoju bitter lemon i dekorujemy limonką.

Po więcej przepisów na drinki bezalkoholowe zapraszamy do książki: Bezalkoholowe drinki i napoje.