Kilka ciekawych kubków na kawę, herbatę, poranne kakao.

W czym pijecie codzienną poranną kawę?

Powiem szczerze, że ja mam zawsze problem, gdy zapraszam do domu gości, na przykład na obiad z jakiejś okazji i nie są to moi znajomi, a rodzina – osoby 50+, którym herbatę wypada podać w szklankach. Tyle tylko, że ja mam mnóstwo szklanek, ale… do zimnych napojów. Szklanek do herbaty mam chyba 4, z czego tylko 2 nadają się, żeby podać je gościom, bo są na tyle ładne.

U mnie w domu pije się w kubkach – nie w szklankach. Co więcej – uwielbiam kubki kolorowe, w różnych kształtach, różnej wielkości. Za każdym razem, jak chcę zrobić sobie herbatę czy kawę, przed zaparzeniem jej mam dodatkową przyjemność, bo wybieram kubek, na który akurat mam ochotę. Może to nieco dziwne, ale niektóre kubki naprawdę poprawiają humor od rana (np. mój ulubiony kubek ze „Słonecznikami” Van Gogha).

Swoją kolekcję kubków jeszcze pokażę, bo wiąże się z nimi też ciekawa historia, a tymczasem kilka inspiracji z internetu. Jakie kubki lubicie – w dziwnych kształtach, a może w klasycznym kształcie? Z nadrukiem czy gładkie? Może ze zdjęciem ukochanego? :)

Kubki do kawy – inspiracje

Mój faworyt to Goofy – uwielbiałam go w dzieciństwie!

Fantazyjne kształty kubeczków – ten z mlekiem jest świetny :) Ale sowa też daje radę :))

Oczarowały mnie ostatnio kubki w kubraczkach – cudo! :)

Na zimę idealne.