Koktajl bananowy na różne sposoby – z mlekiem, bez mleka, z serkiem homogenizowanym, jogurtem itp.

Koktajl bananowy można zrobić o każdej porze roku. Latem do bananów dodaję maliny albo truskawki, zimą – Nutellę, orzechy, lody, kawę albo czekoladę. Pomysłów na koktajl bananowy może być mnóstwo, bo te owoce łączą się właściwie ze wszystkim jednakowo dobrze.

Do koktajlu bananowego najlepiej wykorzystać banany bardzo dojrzałe, takie, które zaraz zaczną czernieć. Ewentualnie można je też tuż przed przejrzeniem obrać ze skórki i włożyć do zamrażarki. Potem takie zamrożone banany wystarczy pokroić w plasterki, wrzucić do blendera i zmiksować z ulubionymi dodatkami. Koktajl bananowy jest wtedy mocno zmrożony i jeszcze pyszniejszy!

Przepisów na koktajl bananowy na 2drink.pl znajdziecie bardzo dużo. Oto kilka pomysłów (kliknij w tytuł, żeby przejść do przepisu):

Koktajl bananowy – przepisy

Koktajl bananowy z mlekiem:

1. Koktajl bananowo-czekoladowy

2. Brazilian Breakdance

3. Koktajl kokosowo-bananowy

Koktajl bananowy z lodami:

1. Shake truskawkowo-bananowy

2. Shake mocno bananowy

3. Shake bananowo-brzoskwiniowy

Koktajl bananowy z serkiem homogenizowanym:

1. Śniadaniowy koktajl w ciapki

Koktajl bananowy z wodą lub sokiem:

1. Chicos Dream

2. Banana smoothie

3. Koktajl z kiwi i bananów

Przy okazji zachęcam do dzielenia się zdjęciami swoich drinków i koktajli na tablicy na Facebooku lub mailem: kontakt@2drink.pl

——————————————————-

Zapisz się na newsletter 2drink.pl żeby dostawać powiadomienia o nowych wpisach i pobrać DARMOWY PORADNIK dla początkujących:

Barman w weekend czyli ABC mieszania drinków w domowych warunkach z listą najpopularniejszych przepisów do wydrukowania.

koktajl bananowy