Zawsze marzyliście o takim fajnym domowym barku z różnymi alkoholami? Ja też!

Od dłuższego czasu zbieram inspiracje na domowy barek i zachęcam Was także do dzielenia się zdjęciami swoich barków i alkoholowych kolekcji (sporo zdjęć już się uzbierało w Galerii na Facebooku). W swoim domu mam niestety za mało miejsca, by ładnie wyeksponować wszystkie butelki, więc stoją pościskane w szafce. Ale może kiedyś to się zmieni.

Póki co kilka inspiracji dla tych, którzy szukają pomysłu na aranżację domowego barku. Klikając na zdjęcie zobaczysz je w powiększeniu.

1. Mały barek na kilka butelek, często w fantazyjnych kształtach

 

 

 


 


 


 


 


 
Takich w kształcie globusu jest całkiem sporo, mnie natomiast urzekł barek w starym telewizorze :)

2. Barek-regał lub szafka, dla tych, którzy mają więcej miejsca

 


 


 


 

 

 

 

 

 

3. Barek moich marzeń
Wśród tych zdjęć jest sporo fajnych pomysłów, ale im dłużej oglądam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mój idealny barek musiałabym zaprojektować sama. Przede wszystkim dlatego, że w wielu barkach jest dużo miejsca na wino – takie półki pod skosem, w których można trzymać zamknięte butelki z winem, ale już otwarte likiery (a tych mam sporo) raczej się tam nie nadadzą. Poza tym idealny byłby barek z małą lodóweczką, a jeszcze lepiej – kostkarką. Kilka miejsc na kieliszki – ale też nie za dużo, a do tego choć kawałek „blatu”, na którym można postawić shaker czy kieliszek, zanim się do niego wleje drinka.
A jak wygląda Twój barek?