niebieski shotDla tego shota stracicie głowę – obiecuję!

W tym roku czeka mnie kilka wieczorów panieńskich – w tym własny ;) Jak to na wieczorach babskich bywa, zawsze fajnie jest napić się czegoś lekkiego, o niezbyt dużej mocy, ale za to pysznego i robiącego wrażenie samym wyglądem. Shot taki właśnie jest – ponieważ głównym alkoholowym składnikiem jest tu Ciociosan, kobietom na pewno się spodoba. No i jest łatwy do zrobienia, a to najważniejsze, bo z utworzeniem warstw bez trudu poradzi sobie nawet ktoś, kto nigdy nie robił warstwowych shotów.

shot niebieski2

Shot ten możecie wykorzystać na wieczorze panieńskim jako „karę” dla osoby, która nie wykona jakiegoś zadania w różnych grach, które zaplanujecie np. dla panny młodej. Przyda się też do gry alkoholowej na wieczór panieński, o której kiedyś pisałam. A na zwykłej imprezie możecie podać go jako „welcome shot”, podobnie jak np. Kamikaze w różnych kolorach. Wtedy jednak warto dodać bitą śmietanę dopiero przed wypiciem, a nie przed przyjściem gości.

I jeszcze dwa słowa o nazwie – na FB napisaliście i przysłaliście w prywatnych wiadomościach tyle fajnych propozycji, że nie mogłam się zdecydować na jedną nazwę :)

Shot Boski Żigolo (Grzeszna smerfetka) – przepis*

Składniki (na 1 kieliszek):

  • 10 ml syropu Blue Curacao
  • 30 ml Ciociosan Grapefruit
  • bita śmietana do dekoracji

Przygotowanie:

Do kieliszka wlewam syrop Blue Curacao, a następnie delikatnie po łyżce wlewam Ciociosan. Można zrobić odwrotnie, bo Ciociosan jest na tyle lekki, że i tak utrzyma się powyżej syropu. Wlewamy Ciociosan do wysokości 3/4 kieliszka. Na koniec ozdabiamy shot bitą śmietaną.

*wpis powstał we współpracy z marką Ciociosan